DI010N03PW – Efficient N-channel MOSFET in a PowerQFN 2x2
Spezifications
  • VDSS: 30 V
  • ID: 10 A continuous current, 50 A peak current
  • RDS(on): < 12 mΩ
  • QG (total gate charge): 25 nC
  • Junction temperature: -55 °C to +150 °C
  • PowerQFN package 2 x 2 x 0,6 mm